זהו, החלטתם! בשעה טובה אתם הולכים לקראת שיפוץ גדול ומקיף ! חיכיתם לרגע הזה הרבה שנים, והנה הוא מגיע!

אבל רגע, היכן ההתחלה? מה עושים? איך עושים? מי עושה? אנחנו מבינים שכאשר מדובר בבית חדש, עלינו ליצור קשר עם קבלן בניין ודרכו להתחיל את כל התהליך הבנייה. אבל מה עלינו לעשות כאשר אנו רוצים דווקא לשפץ, ולא לבנו ?. זה יכול להיות שיפוץ בניין מגורים, שיפוץ דירה של הסבא והסבתא שקיבלנו זה עתה בירושה, שיפוץ חנות ישנה לקראת פתיחה מחודשת , שיפוץ מרכז מסחרי שכולל כמה וכמה חנויות, וכן הלאה על זו הדרך. אז מאיפה באמת מתחילים?

הגעתם לבן טובים, קבלן שיפוצים בדרום! אצלנו תקבלו את התשובות לכל השאלות, אנחנו ניתן לכם את כל המידע הנדרש אודות השיפוץ שלכם, ונלווה אתכם לכל אורך הדרך, עד שבשעה טובה תקבלו מפתחות ותכנסו לנכס המחודש שלכם.

כלל ראשון, עושים סדר,יושבים עם דף ועט ומתחילים לעשות שיעורי בית, תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

 1. מהו התקציב שלכם לצורך השיפוץ שאותו אתם מתכננים?
 2. איזה סדר גודל של שיפוץ אתם מתכננים לעשות?
 3. אתם מתככנים שיפוץ יסודי או שטחי?
 4. במסגרת השיפוץ שלכם אתם מתכננים לבצע הרחבות בנייה? במידה וכן, יש לכם את רישיון היתר בניה?
 5. אתם מתכננים בנייה קלה או בנייה עם בלוקים ויציקות?
 6. מהו סדר הזמנים שהקצבתם לעצמכם, זמן התחלה וזמן סיום?
 7. אתם הולכים לשפץ מקום נכס שמתגוררים בו או שמא נכס ריק מאדם ופנוי לעבודה?

טוב, אז למעשה אחרי ששאלתם את עצמכם את השאלות הללו והתשובות כבר לפניכם, תוכלו להתקדם. כלומר, הידיעה לקראת איזה שיפוץ אתם הולכים, גודל היקפו ,והתקציב שיש לכם עבור אותו שיפוץ יתנו לכם אינדיקציה נכונה ואומדן לקראת מה אתם הולכים, וכך למעשה תוכלו לדעת את תחילתו וסופו של אותו שיפוץ מבחינת זמנים, תוכלו לחשב מראש את העלויות שלכם ולראות שאתם באמת צמודים לתקציב ולא חורגים ממנו, וכך למעשה גם תוכלו לגשת לקבלן בניין ולהתחיל אתו את תהליך הבנייה.

בשעה טובה הגעתם לשלב הבא, ניגשים לחפש קבלן שיפוצים!

אם חשבתם שבעשיית שיעורי הבית לקראת השיפוץ שלכם, סיימתם את המלאכה, אז לא, יש לכם עוד דבר קטן לעשות… עכשיו עליכם למצא קבלן שיפוצים שיבצע את העבודה. אותו קבלן שיפוצים שתבחרו, יהיה זה שלמעשה ייקח על עצמו את כל הפרויקט מתחילתו ועד סופו, הכל כולל הכל והוא גם זה שיגיש לכם בסופו של הפרויקט את מפתחות הדירה.

אתם שואלים מה זה כולל? הנה, בבקשה:

בחירת בעלי מקצוע לביצוע העבודות השונות , לקיחת אחריות מלאה על ביצוע העבודה, עמידה מול המשרדים המטפלים בהיתרי הבנייה השונים והגשת המסמכים,הגשת תכניות למהנדס, יצירת קשר עם האדריכל לטובת שרטוט תכניות הבניה העתידיות, וכן הלאה על זו הדרך.

לטובת העניין, נרשום לכם מספר מספר טיפים שיהיו הכרחיים לכם, ויתנו לכם רקע במידה ואתם מחפשים קבלן שיפוצים בדרום:

 1. חפשו קבלן שיפוצים איכותי, אמין , מקצועי ומוכר, עם שלל לקוחות מרוצים שיוכלו להעיד על טיב עבודתו.
 2. אל תתעצלו! גשו לראות לבדוק פרויקטים שאותו קבל שיפוצים עשה בעבר, רצוי כאלה שסיים בתקופה האחרונה (לגיטימי מאוד גם לבקש מאותו קבלן את כתובות הנכסים אותם הוא שיפץ).
 3. גוגל, מכירים? השתמשו במידע הרחב שיש ברשת כדי לקרא וללמוד על אותו קבלן שיפוצים שאתם מתככנים להשתמש בשרותיו. (תוכלו גם לקרא את הביקורות שנכתבו על ידי לקוחותיו, וכך לקבל רקע על אותו קבלן שיפוצים).
 4. עמידה בלוח זמנים! בדקו עם קבלן השיפוצים שלכם את סדר הזמנים של העבודה, וקבלו ממנו התחייבות למועד סיום העבודה. כמו כן בדקו אתו את לוח הזמנים שלו בחצי שנה הקרובה, כדי לוודא שהשיפוץ שלכם לא יתנגש עם פרויקטים אחרים שלו, דבר שיכול לגרום לעיכוב בעבודה אצלכם.
 5. חוזה מסודר! לפני תחילת העבודה, עליכם לציין בחוזה כתוב ומסודר, את כל פרטי השיפוץ בין אם הוא גדול או קטן, אתם לא רוצים למצא את עצמכם עם חצי דירה וחצי אתר בנייה! – חוזה יעזור לכם לדעת בדיוק למה אתם נכנסים, ומה אתם אמורים לקבל בסופו של אותו שיפוץ.
 6. סדר בתשלומים. סגרתם? יופי, בשעה טובה ומוצלחת. אל תשלמו סכומים גדולים מידי בתחילת העבודה. סביר להניח שכדי להתחיל אותו קבלן ידרוש סכום X כדי להתחיל לקנות חומרים וכן הלאה, זה נורמלי וסביר, אבל אל לכם לתת סכום גדול מידי. ואגב נזכיר פה, שעליכם לציין את סדר התשלומים גם בחוזה הכתוב שלכם מול אותו קבלן שיפוצים.

הנה דוגמה לצורך העניין:

אם נניח שעלות השיפוץ שלכם היא 60,000 ש”ח.
1. סביר שתשלמו בתחילת בעבודה 5000 ש”ח (לקניית חומרים וציוד לתחילת העבודה).
2. תשלום שני של 10,000 לאחר ביצוע שליש מהעבודה.
3. תשלום שלישי של 10,000באמצע העבודה.
4. תשלום של 20,000 ש”ח לאחר ביצוע 4\3 מהעבודה.
5. תשלום חמישי ואחרון על סך 15,000 ש”ח בסופו של הפרויקט ובעת קבלת המפתחות, לאחר שאתם יודעים שהעבודה נעשתה לשביעות רצונכם. במצב הזה, אתם תמיד תוכלו לעקוב אחרי העבודה וההספק, ובמידת הצורך לעצור ולעכב את התשלום עד שתהיו מרוצים מהעבודה.

בן טובים, קבלן שיפוצים בבאר שבע !

את הדברים שרשמנו לכם, רשמנו אחר עשרים שנות ניסיון, שנים ארוכות שבהן רכשנו לעצמנו שם טוב בקרב כל תושבי הדרום שובל ארוך של לקוחות מרוצים שיוכלו לספר לכם על טיב העבודה ורמת הגימור המושלמת, על האמינות והאחריות לעבודה.
אנחנו עובדים בכל אזור הדרום, בפריסה מלאה משדרות ועד באר שבע. כמו כן בישובים: עומר, מיתר, אופקים, נתיבות, בית קמה, משמר הנגב, חבל אשכול, הנגב הצפוני וכן הלאה.

אתם מוזמנים להתרשם מפרויקטים ועבודות שיפוצים שביצענו לאחרונה ובכלל, פנו אלינו עוד היום וצוות של בן טובים קבלן בניין יגיע עד אליכם וייתן לכם הכוונה ומידע אודות השיפוץ שאתם מתכננים לבצע, כמובן ללא כל התחייבות מצדכם.

מחכים לשמוע מכם,בהצלחה רבה בשיפוץ הבא!